Nerf Partisi (7+ Yaş Doğum Günü)

Nerf partisi 1

Görselin kaynağı (https://www.catchmyparty.com)

Erkek çocuk doğum günü temaları ile ilgili hızımı alamadım. En son yazımdan sonra bir hayali parti daha düzenleyeyim dedim. Bu da paintball partisine benzeyen, aksiyon içerikli bir parti olacak. Yalnız bu sefer bir mekana gitmeye gerek kalmasın ve 7 yaşından itibaren tüm yaş gruplarına hitap edebilsin istedim. Mekana gerek yok diyorum ama bu partiyi eğer bir sitede oturuyorsanız sitenizin sosyal alanlarında (izin verilen bir yerinde) ya da oturduğunuz apartmanın bahçesinde, ya da daha güzeli, eğer tamamen size ait bir bahçeniz varsa orada yapabilirsiniz. Ama hiçbiri yoksa da problem değil aynı partiyi hem evde hem bahçede yapılabilecek şekilde anlatacağım.

MALİYET VE PLANLAMA

Bu partinin teması Nerf tabancaları ile bir savaş ve strateji planlama oyunu olacak. Bu sebeple esas harcama kalemimiz nerf tabancası ve mermisi almak olmalı. Partiye katılacak her çocuk için en az bir tabanca ve yeterince mermi gerekli. Bu oyuncak tabancaları internette daha ucuza bulmak mümkün. Çok fazla çeşit olduğunu göreceksiniz muhtemelen en yeni modeller daha pahalı eskiler ucuzdur ama misafirlere de siz satın alacağınıza göre en ucuz modeli tercih edebilirsiniz. Ben çok az araştırma yaptım, bulabildiğim en ucuz Nerf tabancası n11.com sitesindeki şu modeldi:

Nerf Blaze Storm 7036

Bu modeli farklı sitelerde 29 ile 33 TL arası fiyatlara buldum, 10 tane mermisi de içinde. Ben ortalama olarak 30 TL gibi bir fiyat alarak hesaplama yapacağım. Siz belki daha iyi bir araştırma ile daha ucuza bulabilirsiniz. Çok daha yüksek fiyatlı olanları da var, onlardan kaçının derim. Aynı sitede yedek mermi paketleri de satılıyor. 100 adet yedek mermi 48 TL.

Partiyi evde yapacaksanız sizinki dahil 6 çocuk, bahçede yapacaksanız 8 çocuk olması ideal bence. Herkesin silahında 10 mermi zaten var. 10’ar tane de ekstradan verecek olsanız, 6 çocuk için de 8 çocuk için de 100’lük mermi paketi almak ideal. Bu durumda ilk maliyet kalemi:

Nerf Tabancaları ve Ekstra Mermi (Evde) 30×6= 180 TL + 48 TL = 228 TL

Nerf Tabancaları ve Ekstra Mermi (Bahçede) 30×8= 240 TL + 48 TL = 288 TL

Partinin diğer maliyet kalemleri tamamen sizin yiyecek ve pasta olarak ne ikram edeceğinize, ayrı bir hediye verip vermeyeceğinize ve hazırlayacağınız oyunların kırtasiye masraflarına göre değişecektir. Pastayı evde siz yapar, atıştırmalık olarak basit birkaç şey ikram eder, tabancalar hariç başka hediye vermez ve oyun hedeflerini de evdeki malzemeler ile üretirseniz toplam maliyete en fazla 100 TL ekleyin.

Nerf partisi 2

Görselin kaynağı (http://www.vernonvolumes.com)

Zaman planlaması açısından ideal bir Nerf partisi 2 saatten uzun olmamalı bence. Partinin yarım saati atıştırma/yemek/ pasta kesimi gibi eylemlere gider.  Yarımşar saatlik dilimlerde 3 tur oyun oynatabilirsiniz. Ya da 2 tur oyun oynatıp kalan zamanda hatıra fotoğrafı çekimi yapabilirsiniz. Önceden düşündüğünüz çeşitli komik pozlarda grup resimleri çekebilirsiniz. Ya da Nerf oynamaktan sıkılma ihtimallerini düşünüp bir iki tane kutu oyununu el atında bulundurabilirsiniz. Partiyi bahçede yapıyorsanız Nerf oyunu daha uzun sürecektir ve erken bitse bile çocukların ortasına bir top atmanız yeterli olur. Kısaca bu 2 saati oyun+yemek+oyun+oyun gibi bir sıralamaya sokabilirsiniz.

DAVETİYE

Hep söylüyorum, yine söyleyeyim: Partiniz için eğer vakit varsa mutlaka davetiye hazırlayıp davetli çocuklara dağıtın. Davetiyeyi evde kendi çocuğunuz ile birlikte hazırlamak hem anne-çocuk için birlikte yapılacak bir aktivite olacaktır hem de çocuğunuz hazırlıklara ne kadar entegre olursa parti kafasında o kadar derin bir anı olacaktır. Bir anne olarak en üstteki amacımız da zaten çocuklarımıza güzel anılar bırakmak değil mi?

Davetiye 1

Davetiye 1 (kaynak: http://www.designdazzle.com/nerf-gun-party/)

İlkokula giden bir çocuk velisi olarak ben evde sürekli renkli karton bulunduruyorum. A3 ve A4 boyutlarında birkaç fon kartonu alıp evde bulundurmak son dakikada “akla gelen” proje ödevlerinde hayat kurtarıcı oluyor. Bir parti planlayacağım zaman da davetiyeleri bu karton stoğundan yapıyorum. Ama siz normalde almıyorsanız da partiniz için A3 boyutunda, rengi partinizin tema renklerinden biri ile aynı olan, bir karton alın ve misafir sayınıza göre bu kartonu eşit parçalara bölün. Kartonları ikiye katlayarak ya da katlamayıp ön ve arka yüz şeklinde kullanabilirsiniz. Bir yüzeyinde temayı gösteren bir resim ve davet yazısı, diğer yüzünde de yer, saat, gerekenler vb bilgiler olması yeterli. Evde renkli yazıcınız varsa görsel konusunda seçenekler sonsuz, siyah beyaz bir yazıcınız varsa o durumda bir Nerf tabancası şekli çıktısı alıp kendiniz boyalar ile renklendirebilirsiniz. Hiç yazıcınız yoksa, renkli keçeli kalemler ile kartlara  bir Nerf tabancası çizebilirsiniz (hatta yerinizde olsam bu işi çocuğuma verirdim).

Farklı türde davetiyeler de yapılabilir. İşte birkaç örnek:

Davetiye 2 (kaynak: https://www.etsy.com/listing/490847074/game-on-target-laser-tag-paintball?ref=shop_home_active_1) Davetiye 3 ve 4 (kaynak:  https://medchem.net)

PASTA VE YİYECEKLER

Nerf temalı partinin pastasını nerf renklerinde yapmak iyi bir fikir. Aşağıda soldaki ilk pasta örneği evde çok kolay yapılabilir bir yaş pasta türü. Buna çok benzeyen bir pastayı daha önce bir aile doğum günü için yapmıştım. İster hazır pasta tabanıyla, isterseniz kendi yapacağınız pandispanya ile bir yaş pasta hazırlıyorsunuz. İç malzemesi keyfinize kalmış ama dış kremasını çikolatalı yapın. Sonra pastanın kenarlarına Ülker Dido çikolatalarını dikine bıçakla kesip ayırarak kremaya yapışacak şekilde dizip hemen buzdolabına koyuyorsunuz ki yapışsın. Kenarlar yapışınca çıkarıp bu sefer de istediğiniz renkteki bonibonlar ile resimdeki gibi süslüyorsunuz. Üstüne de süs namına bir Nerf mermisi koyunca resimdeki gibi olacaktır.

Pasta 1 (kaynak: https://tr.pinterest.com/pin/418060777904728707/)

Pasta 2 (kaynak: https://spaceshipsandlaserbeams.com/blog/party-crafts-and-diy/19-incredible-nerf-party-ideas)

Yukarıda sağdaki pastayı da yapmak sandığınız kadar zor değil. Ama ilk kez yapacaksanız 3 değil 2 katlı yapmanızı öneririm. Pastanın etrafındaki yenilebilir Nerf mermilerini nasıl yapabileceğiniz şu kaynakta var: http://www.savorthedays.com/2017/04/how-to-make-edible-nerf-darts-nerf-party.html

Nerf rulo

“Ülker Rulo Kat” tipi rulo çikolataları mavi ve turuncu şeker hamuruna sararak yapılan bu yenilebilir mermileri  pastanın yanına dizmek yerine bir parti atıştırmalığı olarak da kullanabilirsiniz.

Yine aynı yenilebilir mermiler ve şeker hamurundan kesebileceğiniz basit şekillerle hedef tahtası şeklindeki pastayı yapmak oldukça kolay. Aşağıda solda. Ya da şeker hamuru ile hiç uğraşamam ben krema sıkacağı ile çalışırım derseniz sağ alttaki pasta da temaya gayet uygun.

Pasta 3 (kaynak: https://tr.pinterest.com/pin/693202567617727565/)

Pasta 4 (kaynak: https://tr.pinterest.com/pin/384987468130885913/)

Bu arada ben sizlerin evde yapabileceği kolaylıkta pastalar seçtim. Ama bir pastaneye yaptıracaksanız ya da ben şeker hamurunda ustayım derseniz Pinterest sitesinde “Nerf Party Cake” kelimeleri ile arama yapıp çok fazla çeşit bulabilirsiniz.

Parti için ne tip yiyecekler sunacağınız tamamen sizin bütçenize kalmış. Partiyi ana yemek saatlerine koymazsanız yemek ikram etme zorunluluğunuz kalkar. Sadece atıştırmalıklar ikram edebilirsiniz. Atıştırmalıkları da beslenme alışkanlıklarınız ve bütçenize göre belirleyin. Dikkat edeceğiniz tek nokta yiyecekleri parti renklerine uydurmak olsun. Mesela mavi kova içinde turuncu renkli Doritos cipsler ya da turuncu renkli her türlü atıştırmalık (portakal dilimleri, havuç dilimleri vb) olarak kullanılabilir.

(Cips görseli https://tr.pinterest.com/pin/321303754647633626/ ) (Turuncu atıştırmalıklar görseli https://tr.pinterest.com/pin/504966176946178192/)

Atıştırmalıklara temaya uygun komik şeyler yazılabilir. Mesela “havuç mermileri” “şeker kurşunlar” gibi

http://www.designdazzle.com/nerf-gun-party/

DEKORASYON

Nerf tabancalarının rengi mavi ve turuncu. Bazıları turuncu ve siyah oluyor. Partinin tema renkleri de sizin aldığınız Nerf tabancası hangi renklerde ise o renklerde olmalı. Partiyi evde yapıyorsanız seçtiğiniz renklerle yiyecek büfesi hazırlamak, kapıya o renklerde bir “hoş geldiniz” yazısı asmak, oyun hedeflerini tema renklerinde yapmak ve evin her yerini tema renklerindeki balonlarla süslemek mümkün. Bahçede ise temayı uygulamak daha zor çünkü görüş sahasındaki herşeyi temaya uygun hale getirmek mümkün değil ama en azından yiyecek büfesi olarak bir masa hazırlayabilir ve onu tema renklerine uydurabilirsiniz. Kısaca dekorasyonun baş kahramanı yiyecek büfesinin olduğu nokta olacaktır.

İşte evde hazırlayabileceğiniz kolaylıkta bir yiyecek büfesi. Biraz balon, uygun bir masa örtüsü ve aynı renklerde yiyecekler ile belli bir uyumunu tutturmak yeterli. Farkında iseniz parti şapkası gibi malzemeler büfeye dekorasyonun bir parçası gibi eklenmiş.

Yemek büfesi

Görselin kaynağı (https://www.catchmyparty.com/photos/483991)

Partide kullanılacak gözlük, düdük gibi malzemeleri siz alıyorsanız bunları da aynı renkte alıp bir kavanoz içinde büfeye koyabilirsiniz. Minik kurşun askerleriniz varsa aralara dekoratif olarak yerleştirebilirsiniz.

Aşğıda birkaç kolay hazırlanabilecek yiyecek büfesi örneği var:

Büfe 1 (kaynak: http://tannerjia.blogspot.com.tr/2012/01/zacks-9th-nerf-gun-birthday-party.html)

Büfe 2 (kaynak: http://vaughnhousehold.blogspot.com.tr/2012/05/nerf-gun-birthday-party.html)

Yiyecek büfesinde renk bütünlüğü sağlamanın çok kolay yolları var. İstediğiniz renklerde kağıt bulabiliyorsanız herşeyi kaplayabilirsiniz.

nerffood

Görselin kaynağı (http://silverandpine.com/crafts/everything-i-did-to-host-an-awesome-nerf-gun-party/)

HEDİYELER

Nerf partisinde aldığınız tabancaları zaten çocuklara hediye etmenizi öneririm. Tanesine en az 30 TL vereceğiniz için başka hediye vermek gereksiz bir maliyet olacaktır. Ama bütçeniz kısıtlı değilse ucuz tişötler alıp oyun takımları oluşturmak için misafirlere giydirebilir ve parti sonrası da hediye edebilirsiniz. İki grup için 2 farklı renkte tişört alabileceğiniz gibi tek renk tişört alıp grupları ayırt etmek için üstüne farklı renkte kartonlar yapıştırabilirsiniz ki bu kartonlar aynı zamanda çocuklara arkadaşlarını vururken hedef alacakları bölgeyi de göstermiş olur. Aşağıda bunun bir örneği var. Hatta bu örnekte tişörtlere mermileri saklamak için plastik bir cep de yapıştırılmış. Bunları evde siz de yapabilirsiniz.

Parti hediyeleri 1

Hediye fikirleri 1 (kaynak: http://www.designdazzle.com/nerf-gun-party/)

Partide kullanmak için ucuz gözlük alıp bunu da hediyelerinize ekleyebilirsiniz. Maliyeti artırmak istemezseniz davetiyeye herkese gelirken gözlük getirmelerini yazmanız da mümkün tabi.

EĞLENCE

Nerf partisini evde yapıyorsanız hareket alanı daha kısıtlı olacağı için oyuna heyecan katmak için bir strateji geliştirmelisiniz. Biraz daha açıklayayım. Bahçede düzenleyeceğiniz bir partide çocuklar birbirlerini kovalayarak birbirlerine ateş edecekler ve oyunun büyük kısmı kaçma kovalamaca ile geçecektir. Ayrıca uçan mermileri toplamak da daha çok vakitlerini alacaktır. O yüzden bahçede yapıyorsanız daha az hazırlıkla işi halledebilirsiniz. Ancak evde yapıyorsanız, dar bir alanda eğlenceyi sağlamak için çocukların hayal gücünü gıdıklamanız gereklidir. Bu da daha çok hedef hazırlamak, çocukları gruplayıp bir savaş/oyun stratejisi geliştirmek ve onları bu senaryo ile havaya sokmak demektir. Bu tip durumlarda benim tavsiyem baştan sona bir senaryo geliştirmeniz. İşte size örnek bir senaryo:

“Burası (evi göstererek) Uluslararası Nükleer Araştırmalar Binası. Burada binanın içinde gizlenmiş bir çanta içinde nükleer bombaları çalıştırmak için kullanılan şifreler mevcut. İki farklı ülkenin ajanları (çocukları göstererek) ki bunlar sizler oluyorsunuz çantayı birbirinden önce bulmaya çalışacak. Şimdi 2 gruba ayrılın: bir grup A ülkesinin (isterseniz bir ülke ismi uydurun) diğer grup B ülkesinin ajanları olacak. Çantanın yerini bulmak için çeşitli hedeflerin arkasına gizlenmiş şifreleri çözmek zorundasınız. Bunun için hedefleri vurmanız gerekiyor. Ancak hedefleri vursanız bile hedefin arkasındaki mesajı almaya giderken diğer takım sizi vurabilir. Bu yüzden dikkatli savaşmak ve iş bölümü yapmak zorundasınız. Takımda hedef vurucu nişancı, nişancıyı diğer takımdan koruyan diğer nişancı, şifreleri çözen “bay beyin”  gibi bir iş bölümü yapmanızı öneririm. Oyunun kurallarına uymak zorunludur. Kafaya ve göze atış kesinlikle yasaktır. (Küçük çocuklarla oynuyorsanız hepsine evlerinden birer güneş gözlüğü ve bisiklet ya da scooter kasklarını getirip takmalarını isteyebilirsiniz. Bu mermiler sünger olsa da fazla güvenlikten zarar gelmez) Gövdesinden en az 2 kez vurulan kişi artık nişancılık yapamaz sadece “bay beyin” olarak şifre çözmeye yardım edebilir. Diğer noktalardan (kol, bacak) vurulmak nişancıyı etkilemez. Kimin ne kadar vurulduğu hakem tarafından (bu siz oluyorsunuz) gözlenecektir. İlk hedef hemen önünüzde evin farklı yerlerinde farklı hedefler var ama bunları belli bir sırayla vurmanız gerekiyor ki çantanın yerini gösteren şifreyi çözebilin. Her vurduğunuz hedef bir sonraki hedefin hangisi olduğunu gösteren bir şifre içermektedir. Haydi oyun başlasın.”

Nerf partisi 3

Görselin kaynağı (https://www.customink.com/photos/sam-s-nerf-war-party)

Bu tip senaryolar için ve genelde partinin dinamiklerini sağlamak için de her zaman çift sayıda çocuk olmasına dikkat edin. Yaşları kaç olursa olsun çocuklar mızıkçılık yapabilir ve hakem her zaman gereklidir. Hakem olarak gerekli teçhizatla (iyi gözlemlemek için bir dürbün ve birisi 2 kez vurulursa tespit etmek için bir düdük) sürekli oyunun içinde olmanız gerekli. Yukarıdaki tipteki senaryolardan sadece 1 tane değil 2 hatta 3 tane hazırlamanızı öneririm. Her seferinde grupları yeniden oluşturun ki çocuklar bizim takım zayıftı diyemesin. Birden fazla kez oynamak ilk oyunda çabuk vurulanlara yeniden şans verir. Üstelik tecrübe kazandıkça daha stratejik oynamayı öğrenirler.

 

Hedef örneği 1

Hedef tipi 1 (kaynak: http://www.designdazzle.com/nerf-gun-party/)

Birden fazla senaryoyu arka arkaya oynatmayın. Mesela yemekten önce bir senaryo, yemekten sonra bir senaryo gibi ayarlayabilirsiniz. Pastadan sonra bir üçüncü oyun yapabilirsiniz. Böylece her seferinde yeni hedefleri yerleştirme şansınız olur. Tabi kaç senaryo oynanacaksa ona göre hedefleri ve onların şifrelerini önceden hazırlayıp bir kenara koymanız gerekli.

ping-pong-nerf-targets-2

Görselin kaynağı (https://frugalfun4boys.com/2014/10/12/ping-pong-ball-nerf-targets/)

Şifre nasıl hazırlanır diyorsanız o konuda da yardım edeyim. Ben genelde şifreleri bilmece gibi yazıyorum. Mesela ilk hedefi vurunca 2.şifreyi nerede bulacaklarını söyleyen bir bilmece oluyor. Diyelim ki ilk hedefi siz göstererek oyunu başlattınız. Onu vurunca arkasına bantlanmış bulacakları şifreye şöyle bir şey yazın “2. vurulacak hedef güne başlamanın ilk adımında”. (Güne başlayınca ilk gittikleri yeri düşünmeleri gerekiyor. Sabahları ilk kez gidilen yer genelde tuvalettir ve 2.şifre tuvalet kapısının üstündeki hedeflerde olmalı.) Mantığı anladınız sanırım. Evinizin durumuna, hangi tip hedef hazırladığınıza ve onları yerleştirebileceğiniz yerlere göre şifreleri uydurmak hayal gücünüze kalmış. Hazırlarken siz de eğleneceksiniz, emin olun.

Puanlı hedef tipleri (kaynak: https://frugalfun4boys.com/2015/02/16/awesome-nerf-games-make/)

Ben zoru severim derseniz (ki ben olsam zoru yapardım) yukarıda en sağdaki hedef tipini seçerdim. Bunlar vurulunca dönen hedefler nasıl yapıldığına aşağıdaki büyük resmin web adresinden bakabilirsiniz.

spinning-targets-7-Edited

Görselin kaynağı (https://frugalfun4boys.com/2015/02/11/spinning-nerf-targets-diy-cardboard-toy/)

Daha küçük çocuklar için şifre çözmek yerine puan toplamalı bir oyun hazırlayabilirsiniz. Bu durumda hedeflerin üzerinde puanlar olur. Daha kolay vurulabilir hedefler düşük, zor vurulabilir olanlar yüksek puan verir. Hedefleri vururken en yüksek puanı toplayan kazanır. Bu tip bir senaryoda da bireysel yarışmak yerine 2 grup halinde yarıştırın derim. Ayrıca 2 tur oynatıp 2.turda grup elemanlarını yer değiştirerek ya da daha farklı manipülasyonlarla her iki takımın da en az bir kez kazanmasını ve tüm çocukların zaferi tatmasını sağlayabilirsiniz.

Puanlı hedef

Görselin kaynağı (https://www.notimeforflashcards.com/2013/09/shoot-add-nerf-gun-math.html)

Küçük çocuklar, kız erkek karışık gruplar için daha basit hedef tipleri de seçebilirsiniz. Yukarıdaki gibi bir puan tahtası tutmak da güzel bir fikir.

Yaş grubunuza göre çocukların sevdikleri oyun ya da oyuncakları da hedef olarak kullanabilirsiniz. Üstelik bu hedefleri hazırlarken çocuğunuzdan rica edebilir onu da parti hazırlıklarına dahil edebilirsiniz ki bu heyecanlarını artırır. Aşağıdaki Lego ve Minecraft hedeflerine bir göz atın derim:

Legodan yapılma hedefler (kaynak: https://frugalfun4boys.com/2013/11/07/lego-fun-friday-nerf-target-building-challenge/)

Minecraft hedeflerini biraz karton ve elektrikçilerin kullandıkları tipte bantlarla yapabilirsiniz.

Minecraft-Nerf-Gun-Target

Görselin kaynağı (http://www.housingaforest.com/minecraft-nerf-gun-target/#comment-188699)

Birkaç tane de partiyi bahçede verirseniz nasıl bir parkur ya da hedef tipleri kullanabilirsiniz örnek vereyim:

Görsellerin kaynağı (https://www.hellomysweet.com/sweetblog/2013/6/18/nerf-party-games-obstacle-course.html)

Büyük bir LCD televizyon kutusuna maket bıçağı ile hedef delikleri açarak bahçede büyük bir hedef tahtası oluşturulabilir. Puan toplamalı bir senaryo için gayet uygun.

aftb-reusable-target-10

Görselin kaynağı (https://allfortheboys.com/diy-reusable-target/)

Bahçede oynarken çocuklara içine girip savunma yapabilecekleri, saklanabilecekleri karton sığınaklar inşa edebilirsiniz.

nerf bahçe düzenleme

Görselin kaynağı (https://tr.pinterest.com/pin/70650287875674372/)

Boş beyaz eşya kutuları ile yapılabileceği gibi marketlerden alabileceğiniz büyük yiyecek kutuları ile de yapabilirsiniz. yeterince büyük bulamazsanız kutuları kesip koli bandı ile birbirine ekleyerek daha büyük kutular yapabilirsiniz. Mahallenizdeki markete uğrayıp size birkaç büyük kutu ayırmalarını rica edin. Ben mahalledeki Migros’tan ücretsiz olarak her zaman kutu alabiliyorum ama mal boşaltımı yapılan sabah saatlerinde gitmek gerekiyor.

Bahçede hedef 3

Görselin kaynağı (https://www.catchmyparty.com/photos/483991)

Benim gibi zoru sevenlerdenseniz bahçe için yapacağınız hedefleri daha da profesyonelce hazırlayabilirsiniz. Aşağıda birkaç görselini koyduğum sitede detaylı yapımı var:

Görsellerin kaynağı (http://silverandpine.com/crafts/everything-i-did-to-host-an-awesome-nerf-gun-party/)

Aşağıdaki oyun parkurunu bahçeye de (eğer yeterince büyük bir odanız varsa) eve de kurabilirsiniz. Buradakinin aynısını yapmak zor olabilir ama siz  buradan ilham alıp elinizdeki malzemeler ve yerinizin ebatlarına göre bir parkur yapabilirsiniz.

Evde sığınak

Görselin kaynağı (https://www.merryentertainment.co.uk/nerf-gun-childrens-party/)

Oyunu büyük bir bahçede oynatırsanız bunu bir bayrak ele geçirme oyunu haline getirebilirsiniz. İki takıma böldüğünüz çocuklara bahçenin 2 farklı köşesini karargah olarak verin. Her grubun karargahında farklı renkte bir bayrak olsun (sopaya bağlanmış renkli bir tişört bayrak olabilir). Amaç diğer takımın üyelerini vurarak bayraklarını almak ve vurulmadan kendi karargahına dönmektir. Vurulma ve diskalfiye olma kurallarını baştan belirleyin ve hakem olarak oyun boyunca kuralları uygulatın.

Bu arada tekrar söylemek istiyorum: ister bahçe ister evde olsun hedefleri hazırlarken çocuğunuzdan yardım alıp onu da hazırlıklara dahil edin. Bahçede yapacak ve yukarıdaki gibi karton sığınaklar inşa edecekseniz evin babasını o müsait değilse büyükbabasını, dayı ya da amcasını yani marangozluk yetenekleri ile böbürlenen ve sair zamanlarda “elimden her iş gelir” diye atıp tutan kim varsa yardım isteyin hatta tüm işi üstüne de yıkabilirsiniz. :))))

Maliyet hesabından, davetiyesine, oyun senaryosundan pastasına kadar hayali bir parti için birçok ilham verici fikri bir araya getirdiğimi sanıyorum. Görsellerin altında verdiğim web adreslerine girerek daha fazla fikir bulabilirsiniz. Ne kadar araştırma yaparsanız o kadar değişik şeyler görme ve kendi imkanlarınıza uyacak fikirlere ulaşma şansınız artar. Bu işe ayıracak vaktiniz yoksa sadece benim burada anlattıklarımla bile harika bir parti çıkarabilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur.

Sağlıkla kalın

Doğum Günü Perisi

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s